Tip na designová světla

15.11.2015

Při zařizování bytu lidé dost často nepřikládají výběru světel velkou váhu, což je velká škoda. Světla ve vašem interiéru by se měla stát nedílnou součástí celkového konceptu a jeho výběru by měl být věnován větší prostor než jedna návštěva Ikey.

Tím se ale spousta lidí dostává do problému, kde přijít k opravdu hezkým světlům. Bohužel tímto článkem vám nedám návod, kde je najít.Můžu vám ale poskytnout pár zajímavých a možná i překvapujících tipů, kde jsem je našla já pro své klienty.

Jako první bych vám ráda představila krásnou stojací lampu. Černé kovové stínidlo s měděným vnitřkem na černé kovové trojnožce. Světlo je dostupné i v bílé barvě a stálo 1300,-Kč. A světe div se, je z obchodu Tchibo. Tento  kousek byl konkrétně z kolekce Black&White.

stojací lampa Tchibo

 

Dalším úkolem bylo k lampě sehnat závěsné svítidlo nad jídelní stůl. Kolekce Black&White sice nabízela závěsné světlo ze stejného materiálu, ale tvarově nesplňovala naše požadavky. Museli jsme tedy hledat dál. Po nějaké době se zadařilo a to na webu Designoutlet. Tam jsme narazili na světlo Sphere a v akci Expo jsme ho pořídili za 790,-Kč. Materiálově i designově se shodovalo se stojací lampou, tudíž cíle bylo dosaženo.

Světlo Sphere

Takže při výběru svých světel nezapomínejte na materiálový, tvarový a proporční koncept svého interiéru a dejte prostor svým světlům. Pokud nemůžete najít své vysněné tak nezoufejte, časem se určitě na nějakém webu vyloupne 😉 … Jinak do té doby můžete checkovat již uvedené weby, či pár dalších, jako je Bonami, Konsepti či  českého producenta Brokis.

Lampa + Sphere