Šumavský interiér

16.06.2020

Hlavním cílem rekonstrukce domu i interiéru bylo rozšíření spodního patra domu, navržení nového vzhledu společných prostor jak interiéru tak exteriéru a vytvoření samostatných prostor pro rodiče.

Exteriér domu reaguje na venkovský ráz okolí svou sedlovou střechou a kamenným obkladem použitým nejen na opěrné zídce za domem, ale především na nových částech přístavby a v hlavním štítu fasády. Moderní nádech rekonstrukci dodává plochá střecha nad přístavbou, detaily antracitového oplechování a použití betonu.

Interiér je s exteriérem vizuálně svázán použitím kamenného obkladu v obývacím pokoji. Dále je celý návrh interiéru propojen pomocí obkladu v imitaci betonu a obkladu dřevěných latěk, které se nachází na stěně v předsíni a přes jídelnu vedou až do ložnice rodičů.

Ústředním bodem domu je obývací pokoj spojený s jídelnou a kuchyňským koutem. Jídelně dominuje velký bílý moderní stůl s pohodlnými čalouněnými židlemi a krb opatřený  stěrkou. V obývací části je jasně žlutá rohová pohovka s nastavitelnými opěrkami hlavy, která barevně oživuje interiér. Televizní stěna je obložena stejným kamenným obkladem, který se vyskytuje v exteriéru. Kuchyňský kout je materiálově tvořen svěží kombinací betonu, dřeva a bílé barvy. Kuchyňský ostrůvek tvoří dělící linii mezi kuchyní a obývacím pokojem, kde slouží jako barový pult doplněný moderními barovými židličkami v hnědé kůži.

Vstup do manželské ložnice je z obývacího pokoje přes předsíňku, zde se nachází dveře do šatny i ložnice. Manželská postel je zapuštěná do polstrované niky, která je osvětlena led pásky. Pod oknem naproti postele se nachází na míru navržená komoda s kosmetickým stolem. Ten má zrcadlo schované v desce stolu a vyklápí se nahoru. Prosklené dveře ve stěně s laťkovým obkladem vedou do koupelny rodičů, která je tvořena stejnou materiálovou paletkou, jako kuchyně. Zajímavým momentem koupelny jsou umyvadla zasunutá v nice, která je shora nasvětlená a na straně tvoří prostor na dřevěné poličky.

Koupelna dětí v patře a záchod umístěný přes chodbu, jsou laděny do béžových odstínů. Dominujícím prvkem je vana, která se nachází pod nově navrženým střešním oknem. Prostorný sprchový kout je opticky vsazený do boxu ze zlaté mozaiky.

Světla jsou vybrána v antracitové barvě, v moderním a jednoduchém designu. Časté je použití LED pásků, převážně u nábytku na míru a v koupelnách pro nasvětlení zrcadel.