Multifunkční řešení předsíně

06.10.2015

Jak v malém bytě se dvěma pokoji a kuchyňskou linkou v chodbě ještě využít nějakým efektivním způsobem předsíň, ve které ještě nějaké místo zbývá? To byla přesně otázka od klienta, který si přál znát možnosti svého bytu. Požadavkem bylo vytvořit místo pro posezení s případným nájemníkem druhého pokoje a zároveň vyřešit nedostatek úložných prostor.

Výsledkem je multifunkční kus nábytku na kolečkách, jehož útroby ukrývají požadované funkce. V případě složení působí jako vestavěná skříň. Z jedné strany však můžeme věc rozložit a vyklopit lavici a stolek. Dveře ukrývající tyto věci se zároveň dostanou do polohy, kde zakrývají vstupní dveře, což byl také jeden z požadavků klienta.

Když potřebujeme využít úložné prostory, odtlačíme skříň na druhou stranu místnosti a úložné prostory máme přístupné z opačné strany. Zároveň se zpřístupní stávající zrcadlová skříň u vstupu. V této pozici v podstatě vzniká další malá místnost, která funguje jako šatna.

Jako hlavní materiál byla použita OSB deska jako moderní jednoduchý materiál pro mladého muže. Bylo doplněno kontrastními jednolitými barvami pro ostatní věci.