kancelář v industriálním stylu

16.06.2020

Architektonický návrh interiéru kanceláří jsme vytvářeli postupně v několika variantách, kde jsme představili odlišné přístupy. Vyhrála varianta, která byla inspirována industriálním stylem. Stávající stav nemovitosti tomu totiž přímo nahrával. Jednalo se o mezonetový byt s výrazným designem z devadesátých let. Stávající tmavou dřevěnou podlahu, krb obložený cihlami, luxfery a další prvky jsme použili jako pozadí pro náš nový návrh. 

Objekt je tvořen několika místnostmi, zádveřím, kuchyňkou, hlavní kanceláří s 8 pracovními místy, menší kanceláří se 4 pracovními místy, konferenční místností s relaxačním koutkem a telefonní budkou v chodbě. 

Interiér byl rekonstruován kompletně, včetně omítek, elektroinstalací, výměny dveří  a oprav podlahy.

Kancelář v industriálním stylu byla rozvržena tak, aby obsáhla co největší počet pracovních míst a zároveň, aby se zde nacházel dostatečný úložný prostor, který společnost zabývající se účetnictvím vyžaduje. Dominantou prostoru je barový pult se skosenou podnoží, s koženými barovými židličkami s kovovou antracitovou podnoží. Typový kancelářský nábytek jako jsou kancelářské židle a stoly byly vybrány z portfolia společnosti Cre8. Záměrně jsme vybrali židle Sayl společnosti Herman Miller, které jsou velice subtilní a jejich design nenaruší malý prostor kanceláře. 

Kuchyně pro zaměstnance je umístěna v malé místnosti se střešním oknem. Design jsme proto maximálně zjednodušili. Hlavní hmotu kuchyně tvoří bílé korpusy, na které navazuje vysoký modul v šedé barvě s výrazným kovovým madlem. Pracovní deska je tvořena umělým kamenem, do kterého je zapuštěn nerezový dřez. 

Vstupní prostor je kromě úložných prostor obohacen o zajímavou formu háčků, které jsou umístěny na roxorové tyči. Ihned po otevření dveří zahlídnete logo společnosti na textilem obložené zdi. 

Konferenční místnost pro 6 lidí je tvořena stolem se šikmou podnoží, vestavěným květináčem v nábytku a bílými kovovými židlemi. V rohu místnosti se nachází celopolstrovaný relaxační koutek s televizí. 

V chodbě je umístěná telefonní budka, která oživuje prostor výraznou žlutou barvou jak na deskovině tak i na kobercovém obkladu.