Zima na stavbě

autor: Barbora
12.04.2016

Zima na stavbě:

Naposledy jsme vyprávění o stavbě ukončily v době, kdy se dodával krov. Pro připomenutí, krov je vaznicové soustavy a je izolován nadkrokevně. Celulóza je foukaná mezi dřevěné I nosníky, které jsou kotveny na nosné krokve. 

zima na stavbě

 

ještě před tím, než byla položena izolační vrstva bylo nutné konstrukci opatřit páskami tak, aby byla vnitřní rovina vzduchotěsná. V některých detailech se pásky musely aplikovat během výstavby, dokud byl prostor  přístupný. Při realizaci v zimě je potřeba dávat pozor na venkovní teplotu. Spáry se musí důkladně zatmelit, povrch před nalepením pásky očistit a napenetrovat. Fotky níže jsou foceny v procesu lepení, styk OSB desky a věnce byl později zatmelen a taktéž zalepen.

zima na stavbě3

Části krovu jsou pohledové a opatřeny podbitím, v dalších částech bude naopak instalován podhled, který usnadní zakrytí všech instalací. V interiéru bude hrát krov velkou roli a je i důležitým prvkem při návrhu osvětlení. Abychom byli schopni později instalovat na vazné trámy osvětlení, museli jsme vyříznout ve vaznicích drážku na kabel ještě před osazením. 

zima na stavbě2

 

Detail níže vysvětluje řešení krovu. Důležité je zachování vzduchotěsnící roviny po celém obvodu stavby i v náročných detailech krovu. 

 

zima na stavbě4

 

Poslední novinkou ze stavby je instalace dřevohliníkových oken, které jsou kotveny na vnějším líci zdiva na ocelových kotvách. Opět je součástí dodávky i důkladná péče o vzduchotěsnou obálku, proto jsou po obvodě nalepené pásky, které překrývají  i samotné uchycení.

zima na stavbě6