Reportáž z Designbloku ´15

27.10.2015

Nestihli jste letos navštívit Designblok? Připravila jsem pro vás malou ukázku designu, který stojí za to vidět.

     Jako každý rok zvolili pořadatelé mimořádné místo pro přehlídku designu, na kterém včetně vystavených objektů můžete obdivovat i krásu secesní budovy pražského Průmyslového paláce.

Designblok v Průmyslovém paláci

     Velká část prostoru byla letos, podobně jako v předchozích ročnících, věnována osvětlení. Mohli jste zde narazit jak na výborné kousky designového osvětlení, tak na novinky na poli architektonického osvětlení.

     Firma Kavalier zde představila kolekce Laboratory Lights a Petri Dish, jež byly inspirovány laboratorním prostředím. Zajímavý vzhled světel byl doplněn velmi dobrým řemeslným zpracováním.

     Společnost Deltalight mě zaujala novou kolekcí Spy, zejména pak světlem Mini Spy.

světla 1Světla 2

     Další velmi zajímavou vychytávku přinesla firma Janošík, okna – dveře, jejíž okna z kolekce Rand maximálně splynou se stěnou. U bezrámových oken odpadají zasklívací lišty a dávají tak vzniknout velmi minimalistickým moderním liniím.

Janosik

      Nábytek jako vždy představila firma Stockist, která má ve svém repertoáru známé světové značky jako například Kristalia, Magis či Moooi, jejichž výrobky velmi často používám do našich projektů.

stockist

     Milovníci interiérových doplňků si také přišli na své. Mohli jste zde najít dřevěné hodiny, betonové vypínače i kubistický porcelán. Velmi zajímavé kousky, které obdivovatelé designu určitě ocení.

doplňky

     Na závěr bych ráda ještě zmínila pro dámy kolekci šperků od firmy Blueberries, která opravdu stojí za pozornost :-)

šperky