reálný 3D model vysvětlí vše

14.09.2016

Modely k architektonickým návrhům už moc často nevídáme. Klienty většinou ani nenapadne, že by mohl takový model dostat a architekt nemá na závěr projektu čas a trpělivost model vytvářet. Navíc dnešní software umožňuje neskonalé možnosti při návrhu. Pomocí počítače se na vašich obrazovkách mohou promítat vizualizace, videa, 3d prohlídky a další. Když ale přineseme klientovi model, všechny vizualizace jdou stranou…

Zkrátka není nad to mít model v ruce, moci si s ním fyzicky stavbu prohlédnout ze všech stran. Jsou pak zcela jasné proporce, tektonika stavby, umístění do terénu a třeba i poloha oken vůči terénu.  

dum-ve-svahu-nahled

Tento model vznikal pomocí dvou strojů. Model domečku vznikl pomocí 3D tiskárny. Jedná se o promyšlený systém navíjení plastové nitě 0,2 mm z materiálu PLA. PLA je vyroben z obnovitelných zdrojů, především z kukuřičného škrobu a celulózy. 

dum-ve-svahu2

Proces tisku probíhal na této tiskárně cca 2,5 hodiny. Pro vytvoření kšiltů stavby musela být vytvořena pomocná konstrukce, která se následně ručně odstranila.

dum-ve-svahu4

Vrstevnice modelu jsme nechaly vyřezat z kartonu tl. 2,5 mm laserem. Vrstevnice jsou definované přesně dle dwg podkladu, takže samotné seskupení a nalepení je pak už otázkou pár minut. Terén je složen z přesně 27 kusů a jejich výřez trval cca 20 minut.

dum-ve-svahu