Pořízeno v IKEA

04.02.2016

O co jde? 

Jedná se o byt 2+kk, který je v dobrém stavu, po základní rekonstrukci – s hezkou kuchyňskou linkou a vyřešenými úložnými prostory. Nedostatky majitelé shrnuli takto: 1. nekoncepční ložnice, která si zaslouží úplně nový nábytek a nesjednocené barevnosti stěn, 2. chybějící pracovní prostor a opět nezklidněné řešení stěn..

Anna Havrdova_PŘESTAVBA LOŽNICE A PRACOVNY

 

Ložnice

Do ložnice jsme vybrali základní nábytek – postel, noční stolky a skříň. Nejnáročnější na přestavbě ložnice bude nová výmalba všech stěn, která musí překrýt původní fialovou malbu. Zároveň jsme sáhli po kobaltové modři, která vytvoří za zády postele uklidňující zákryt. Nakonec jsme našli opravdu pěkné lampičky v  zářivé modré barvě.

 

Anna Havrdova_PŘESTAVBA LOŽNICE A PRACOVNY2

 

Anna Havrdova_PŘESTAVBA LOŽNICE A PRACOVNY3

 

Obývací pokoj

V prostoru obývacího pokoje jsme použili jeden zásadní motiv a to černou tabuli, na kterou se dá kreslit křídami. Oba klienti jsou více než kreativní, takže tabuli využijí nejen na kreslení ale třeba i na psaní vzkazů. Taková tabule se dá snadno vyrobit buď vhodnou malbou nebo polepem. 

Anna Havrdova_PŘESTAVBA LOŽNICE A PRACOVNY4

Do obývacího prostoru lze postupně dokoupit jakýkoli nábytek nejlépe stejné řady. Jediné, co bude vyžadovat účast truhláře, je psací stůl, který by měl být na celou šíři stěny, tak aby se optimálně využil celý prostor. Za psací stůl jsme opakovali motiv tabule, třeba na psaní poznámek.

Anna Havrdova_PŘESTAVBA LOŽNICE A PRACOVNY5

Anna Havrdova_PŘESTAVBA LOŽNICE A PRACOVNY6

Rada pro ty, co kupují hotový nábytek:

  1. Osvědčilo se nám řádně prostudovat rozměry výrobků a přesně je zakreslit do půdorysů. Vyvarovali jsme se tak případných chyb.
  2. Je fajn využít modelových řad a snažit se co nejméně kombinovat. Pokud kombinujeme, musíme o tom vědět.
  3. Je potřeba ověřit si návštěvou v showroomu dezén nábytku, některý je hladký a lesklý, některý má reliéf dřeva –  k sobě to moc nejde.
  4. Velké množství nábytku Ikea je volně ke stažení v 3D verzi na Google Sketchup Warehouse. Pokud máte chuť pustit se do modelování, není nic jednoduššího.