Jak se vypořádat s nábytkem v předsíni?

21.09.2015

Nevíte, jak se vypořádat s prázdným místem v předsíni tak, aby splňovalo Vaše funkční i estetické požadavky?

Skříň v předsíni bývá první věc, kterou vidíte, když do bytu vstoupíte a poslední věc, když byt opouštíte. Je proto dobré si rozmyslet, co od takové skříně čekáte.

Sama jsem před nějakým časem byla postavena klientkou před stejný úkol, který jsme společně vyřešily pomocí pěti jednoduchých variant.

  • Skříň měla splňovat tyto požadavky:
  • šatní tyč pro zavěšení oblečení,
  • poličky na boty,
  • sedátko pro pohodlné obouvání
  • zrcadlo,
  • úložný prostor na sezónní bundy,
  • barevně bílá+ švestka, která se v interiéru opakuje

 

1

Varianta 1: Bílá skříň se sedátkem ve střední části, které zároveň slouží jako zrcadlo. Postranní části je možné využít jako úložné prostory pro zavěšení věcí, střední část pro obuv.

 

2

Varianta 2: Skříň o třech částech, jejíž krajní část je využita jako sedátko. Uzavřený prostor skříně lze variabilně přizpůsobit zbývajícím požadavkům.

 

3

Varianta 3: Zrcadlová skříň, která pojme všechny požadavky za dvě posuvná zrcadla.

 

4

Varianta 4: Opět vytvořena střední nika pro obuv a posezení, tentokrát ale s dvěma velkými postranními zrcadly.

 

5

Varianta 5: Skříň tvoří velká posuvná zrcadla s nikou na posezení a otevřenými policemi na boku. Otevřené police mohou sloužit pro aktuálně používanou obuv.

 

Z těchto variant klientka zvolila variantu číslo dvě, která je směrem ke vstupu do domu odlehčena nikou. Roli hrála i finanční stránka, jelikož při využití menšího zrcadla není skříň příliš drahá.

Do niky jsme se rozhodly ještě na pevnou část umístit 3 dřevěné háčky v dekoru švestky pro zavěšení oblečení případné návštěvy. Na sedátko bude časem umístěn šedý polštářek s barevným ozdobným stehem pro pohodlnější posezení.

celek