Dětský pokoj pro děvčátka

24.08.2017

Při návrhu dětského pokoje pro dvě děvčátka jsme nejprve klientům nabídly několik variant, jak bude pokojík růst spolu s obyvatelkami. Ale zároveň jsme se věnovaly designu pokoje tak, aby byl vhodný pro současné požadavky 3 leté holčičky a její mladší sestry.

půdorys

 

Podstatnou roli hraje zónování pokoje. Úložné prostory řeší velká vestavěná skříň až do stropu s kulatými madly. Za skříní se nachází hrací koutek vyzdobený plůtkem, nad kterým jsou zavěšené poličky tvaru domečku z Ikea. Barvy domečků nejsou originální, jsou natřeny růžovou a zelnou barvou, které se opakují na dalších kusech nábytku.

obr pokoje

 

Na opačné stěně se nachází prostor určený ke spaní a k ukládání hraček. V budoucnu budou mezi regálovou skříňkou na každé straně postele. Každá z děvčat bude používat policovou skříň i jako noční stolek otočený k postelím. 

Nábytek do dětského pokoje 2

 

Policová skříňka je tvořena krychlovými moduly, které jsou v některých místech rozděleny odjimatelnými policemi. Na zdech jsou zavěšeny police tvaru krychle, které jsou obrácené svým čelem na různé strany dle požadovaného přístupu.

Nábytek do dětského pokoje 3